Strona główna
Stryjo
Rok 2015
CD
Mikroklimat 008

Stryjo – fenomenalne trio jazzowe, młodzi muzycy, gwiazdy światowych festiwali muzyki improwizowanej.Koncertowali nie tylko w Europie, ale również w Korei, Singapurze, Nowym Yorku, Meksyku wszędzie wzbudzając podziw dla swojego kunsztu i unikalnej formuły koncertowej polegającej na tworzeniu wysublimowanych kompozycji z powietrza, w czasie koncertu. Wzajemna inspiracja, wrażliwość muzyków i ich doświadczenie z najrozmaitszych muzycznych przestrzeni daje efekt kompozycji spójnych i jakby wcześniej przemyślanych mimo że wszystko dzieje się na oczach publiczności.

Zespół Stryjo to Nikola Kołodziejczyk – kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, zdobywca dwóch Fryderyków, Maciej Szczyciński – kontrabasista grający w wielu, nie tylko jazzowych formacjach, Michał Bryndal – perkusista o wielkiej wyobraźni i kreatywności.

Płyta Stryjo w Ryjo to pierwsza płyta zespołu. Ciekawostką jest, że ukazała się ona niemal w dziesięciolecie jego istnienia, a w pięć lat po jej nagraniu. Materiał na niej zawarty jest o tyle dla tej formacji nietypowy, że tematy są ustalonymi, zapisanymi kompozycjami (autorstwa Nikoli Kołodziejczyka, z wyjątkiem nr 4 Koji Kondo i nr 6 Maćka Szczycińskiego), tylko w improwizacjach słychać swobodę i nieokiełznaną wyobraźnię muzyków. O nudzie nie ma mowy.

Stryjo w Ryjo
czas
mp3
1.
Kalarepa Man
6'08
2.
Nocny obchód
6'02
3.
Druciany pokój
5'35
4.
Super Mario Bros
5'46
5.
Nieczuły parostatek
8'59
6.
Skobel we wodę
7'02
7.
Praktykant
5'38
8.
Siedem groszy
4'59
9.
Mąka piekielna
4'52